Pudderdåsernes julekalender 2014: Glædelig 1. december

01.12.14
Get The Party Startet Kim
Get The Party Startet Kim fra House of Stars
Foto: House of Stars

Inden noget andet, vil jeg godt lige sige tak! Hold nu op altså, hvor er det skønt, at der er så mange af jer, der har lyst til at dele jeres hverdagshelte med mig! Tak for jeres engagement og fine besvarelser, det sætter jeg stor pris på! Allerede nu er min tidsplan røget, så jeg er helt sikker på, at jeg desværre ikke helt kommer til at holde alle løfter… men jeg gør mit yderste! Og til slut er alle vindere fundet.

Forvirring
Det er svært at få godkendt alle kommentarer i det tempo de bliver skrevet. Hold øje med ”Din kommentar venter på godkendelse” boksen, når du har sendt din kommentar. Den tekst betyder nemlig, at din kommentar bliver udgivet, når jeg har tid. Selvfølgelig kan jeg ikke være online døgnet rundt, og for at undgå SPAM skal kommentarerne altså godkendes.
Når du holder øje med ovennævnte tekst, undgår du både frustration for dig og ekstra arbejde til mig!
Kan du ikke finde kommentarfeltet under den pågældende konkurrence, er det fordi, konkurrencen er slut. Det nytter altså ikke at skrive svaret under andre indlæg.

Reality Makeup…
Det var en samtale med søde Charlotte fra House of Stars, som gjorde mig nysgerrig… Så nysgerrig at jeg et kort øjeblik overvejede at begynde at se Keeping Up with the Kardashians. Og nej, det er bestemt ikke snobberi, at jeg ikke ser det i forvejen og stadig ikke har set det, det er simpelthen fordi, jeg bare aldrig ser tv. Eller i hvert fald er jeg uhyre selektiv, når jeg endelig sætter mig foran kassen.
Derfor ved jeg nærmest intet om dem, hverken om personerne eller showet. Og så alligevel ved jeg en del… En ting er sikkert mange elsker at hade dem (eller hader at elske dem).
I dag har jeg fået lov til at udlodde en skøn og meget efterspurgt præmie. Makeup… Og det er noget, jeg kan forholde mig til.

Kardashian Beauty
Kalendergaven som jeg trak op af posen i dag, er de fire bedst sælgende produkter til øjnene. Selvom jeg ikke selv har prøvet alle fire, tager jeg Charlottes ord for gode vare og de af produkterne, som jeg har testet, dem er jeg vild med. Det er hemmeligt, hvem de tre dejlige damer har i ryggen, men jeg kan godt røbe, at det er et mærke, som står bag MANGE af mine favoritter… (men så siger jeg altså heller ikke mere)!
Gaveposen Get The Party Startet Kim fra House of Stars indeholder:

  • Out To There Black Mascara: Intens volume og smukke tætte vipper.
  • Deeply Felt: Sort flydende eyeliner med pensel, som hjælper med en præcis påføring.
  • Double Up Eyeshadow Stick: Chocolate/Champagne er nogle meget flotte og anvendelige farver, de holder virkelig godt og er nemme at arbejde med.
  • Bardot Lash: Lange, intense og meget smukke vipper, pakken indeholder lim.

Måske er de kunstige vipper lige lovlig festlige til hverdag… Og dog, som bekendt er hver dag en fest og Get The Party Startet Kim er det perfekte kit, både til den stille hverdagsmakeup og til den mere festlige aftenmakeup.
Hemmeligheden ovenfor fik mig til at tænke på, hvilket mærke du ville vælge, hvis du kun måtte vælge makeup fra ét mærke? Hvis du ønsker at deltage i lodtrækningen, er det netop det, du skal svare på… Husk også at læse reglerne!

Rabatkode
House of Stars ligger desværre langt fra mig, på den anden side ville Charlotte nok også blive træt af at have mig hængende… Heldigvis kan jeg få min shoppetrang styret, når jeg besøger den virkelig cool webshop.
Har du udset dig noget lækkert fra House of Stars, så kan du med fordel benytte koden: pudderdåserne, som giver 10% på shoppen til og med midnat i morgen (den 2. december 2014 klokken 24.00).

Vinderen
I dag er der en heldig vinder, som i nærmeste fremtid kan forkæle huden med African Botanics Firming Botanical Body Balm og African Botanics Firming Botanical Body Oil. Vinderen er fundet ved hjælp af Random.org, og blev kommentar nummer 244.

Det er Maria Ørum (30. november 2014 klokken 19:35): Eucerins 3ien rens står altid i skabet 🙂

Stort tillykke Maria, du får en mail fra mig snarest.

Benyt et af disse links, når du alligevel køber online. Vi får en lille kommision, og det er en stor hjælp.
371 kommentarer
Katrine Reher

Oh, det var da et urimeligt spørgsmål, men skal jeg absolut vælge så må det blive GOSH, fordi deres CC creme er fantastisk og deres metallic creme øjenskygger holder og holder og holder!

Sabine

Jeg vil nok også sige MAC, har brugt deres mascara og øjenskygger i mange år!

Gitte Thomsen

Selvom Mac er noget helt specielt for mig, så startede jeg for mange år siden med Helena Rubinstein, så hvis jeg kun måtte vælge et mærke uden at tænke på priser, så ville det blive HR 🙂

Louise

Det må vel være det mærke jeg har mest af; MAC. Af neglelak tilgengæld… Der ville det nærmest være umuligt for mig at vælge…

My

Det må nok være Clinique 🙂

Kristina

Åh, den var altså svær!!
Ville nok være Nilens Jord! Selv om det ville blive en hjerteskærende afsked med yndlingsmascaraen fra clinique 😉

Jette

Jeg kan godt lide Nilens Jord, men deres udvalg er simpelthen så småt, at mit svar også må blive MAC. Jeg elsker feks deres brede farveudvalg på eyelinere.

Catharina

Det må være MAC, der er mit yndlingsmærke. Det er bare (desværre) aldrig lykkedes mig at finde foundations og concealere til min meget lyse og gullige hud fra billigere mærker i matas, så jeg sværger til MAC efter endelig at have fundet en farve, der passer til mig. 🙂

Susanne Dall Jensen

Helt klart Bare Minerals 🙂

Signe

Helt klart MAC! Det ville være drømmen, hvis man ikke havde et stramt budget på SU… 🙂

Din kommentar